Методичне об’єднання вчителів суспільствознавчих дисциплін

Керівник методичного об’єднання:

Грабаня Христина Ярославівна: учитель історії та права, “спеціаліст вищої категорії”.

Учителі:

Тимчук Богдан Романович: учитель історії, права та “”Людина і світ”, спеціаліст І категорії.

Гук Ігор Йосипович: учитель Захисту Вітчизни, спеціаліст ІХ кваліфікаційного розряду

Тиждень суспільствознавчих дисциплін у 2017-2018 рр.

(проведеня в контексті Всеукраїнського тижня права)

Дата Назва заходу Місце проведення Відповідальний
1. 06.12.2017 р. Засідання МО щодо проведення предметного тижня Кабінет №1 Грабаня Х.Я.
2. 06.12.2017 р. Гра “Козацька вдача, як вогонь, гаряча” Актовий зал Грабаня Х.Я.
3. 06.12.2017 р. Виставка літератури “Знай свої права” Бібліотека Сенчакович М.В.
4. 06-08.12.2017 р. Конкурс постерів “Я- захисник” Фойє Гук І.Й.
5. 07.12.2017 р. Участь команди гімназії №2 у Загальноміському брейн-ринзі з права ПНУ ім. Стефаника Грабаня Х.Я.
6. 12.12.2017 р. Відкритий урок “Права, свободи обов’язки громадян”(6-Б клас) Кабінет №1 Грабаня Х.Я.
7.  12.12.2017 р. Загальногімназійний правовий квест “Феміда” (За підтримки Національної юридичної академії) Гімназія №2 Дебрівська А. Р.

Грабаня Х.Я.

8.  13.12.2017 р.  Конференція на тему “Соціальна реклама – дієвий спосіб боротьби з правопорушеннями” конференц-зал  Грабаня Х.Я.
9. 14.12.2017 р. Конкурс “Правовий олімп” Кабінет 10 Тимчук Б.Р.

Науково-методична проблема методичного об’єднання

Формування громадянських компетентностей на уроках історії, правознавства та “Захисту Вітчизни”

Науково-методичні проблеми, над якими працюють члени об’єднання

№   Прізвище вчителя Проблема, над якою працює Вид узагальнення
1. Грабаня Х.Я. “Розвиток громадянських компентностей гімназистів за допомогою дослідницьких навиків” опис роботи
виступ, презентація
2. Тимчук Б.Р. “Краєзнавча робота як засіб патріотичного виховання” доповідь
3. Гук І.Й. “Військово – патріотична підготовка як основа формування громадянських компентностей” виступ

Не ведись-прояви свою стійкість в інтернеті

31.05.21р. практичний психолог Озарко О.В. та соціальний педагог Габорак Л.Ю. провели тренінг у 3-В кл. на тему: “Не ведись-прояви свою стійкість в інтернеті”. У ході тренінгу ліцеїсти отримали знання про поняття та види шкідливого контенту, важливість критичного мислення під час взаємодії з таким контентом. Обговорили також індикатори ризикованої поведінки та отримали інформацію про можливість отримання при потребі кваліфікованої допомоги у фахівців.

Дружба – запорука успіху!

Онлайн-заняття з елементами тренінгу проведено з учнями 1(5) та 2(6) класів на тему “Дружба – запорука успіху!”. Заняття спрямоване на згуртованість учнівського колективу, на розуміння дітьми важливості дружби та підтримки одне одного.

Виховні години «Мої онлайн-друзі» та «Безпечне спілкування в Інтернеті»

Для сучасного суспільства Інтернет є невід’ємною частиною життя, а діти, які народилися після його появи, уже не уявляють свого життя без всесвітньої мережі. Сьогодні діти більшу частину вільного часу проводять в інтернеті: ознайомлюються з різноманітною інформацією, знайомляться з різними людьми. Під час карантину на онлайн-навчанні соціальним педагогом було проведено виховні години «Мої онлайн-друзі», а також «Безпечне спілкування в Інтернеті», з елементами тренінгових занять за програмою «Не ведусь».

Співпраця важлива!

Закінчилась виробнича соціально-педагогічна практика студентів 4 курсу групи СП-42  ДВНЗ “Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника”.
Вважаємо, що практика є невід’ємною складовою фахової підготовки студентів. Це  місток між теоретичним навчанням соціальних педагогів та їхньою самостійною практичною роботою закладі освіти, який сприяє формуванню фаховості.
Ліцей став для студентів тим місцем, де вони ознайомились та оволоділи різними методами, формами, видами професійної діяльності. Впродовж місяця практиканти проводили просвітницько-профілактичні заходи з метою пропаганди навичок здорового способу життя та вдосконалення навичок конструктивного спілкування. Практиканти ретельно підбирали методичну літературу та методи психологічного дослідження. Показали добрі знання з соціальної педагогіки та практичної психології. Дякуємо професорсько-викладацькому складу кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи. Співпраця важлива!

17 березня 2021 року на базі Ліцею імені Романа Шухевича відбулось чергове засідання інтервізійної групи соціальних педагогів, котрі працюють над темою: “Впровадження в освітній процес практики мирного вирішення конфліктних ситуацій – медіації”. Учасники розкрили особливості організації дистанційної роботи, визначили нові можливості  здійснення психосоціальної підтримки.
Під час засідання учасники досліджували власні психологічні кордони, виділили актуальні цінності та вподобання. Для побудови цілей використали коучингову колоду Метафоричних Асоціативних Карт “Просто”.
Соціальні педагоги планують продовжувати впровадження нового формату освітньої комунікації, що стане фундаментом в організації багатошарової підтримки учасників освітнього процесу.